مقدمه:

مهندسی مدیریت نوع خاصی از مدیریت است که با کاربرد اصول مهندسی در کسب و کار سروکار دارد. رشته مدیریت مهندسی در دنیا رشته‌ای شناخته شده، با سابقه، متداول و پولساز است. بیش از ۳۰۰ دانشگاه در دنیا رشته مدیریت مهندسی را دارند و ۶۵ دانشگاه با این رشته، کنسرسیوم رشته را تشکیل دادند. دوره ۴ ساله کارشناسی، دکترا و مجازی آن نیز متداول است.

تحقیق و پژوهش

متقاضیان این دوره باید دارای مدرک کارشناسی یکی از رشته های فنی و مهندسی باشند.
آموزش مهندسینی که بتوانند با بهره گیری از اصول علم مدیریت در کنار دانش مهندسی به حل مسائل واقعی موجود در زمینه‌های مدیریتی اقتصادی و تجاری در سازمان‌ها شرکت‌ها و صنایعی بپردازند که در زمینه‌های مهندسی و فناوری و خدماتی فعالیت می‌نمایند. انتظار می‌رود دانش‌آموخته‌گان این گرایش دارای مهارت‌های مناسب در زمینه‌های کاربردی مهندسی صنایع و مدیریت شوند به نحوی که بتوانند مدیریت علمی را در بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی جامعه اجرا نمایند.
کاربردی بودن دروس ارائه شده مبتنی بر مبانی نظری و تئوریک مباحث استفاده از روش های متنوع سخنرانی، نمایش فیلم، کار گروهی، موردکاوی، انجام پروژه و یک مقاله در ارائه دروس بهره گیری از اساتید برجسته حوزه تدریس و مشاوره مدیریت در کشور وجود فراگیران با سوابق تجربی مناسب از طیف گسترده ای از صنایع تولیدی و خدماتی کشور فراهم نمودن فضای یادگیری و از هم آموزی از اساتید و فراگیران دوره بهره مندی از یکی از تخصصی ترین و به روزترین کتابخانه های مدیریتی کشور
۲سال و معادل ۴ ترم– ۴۴ واحد درسی و ۷۰۴ ساعت آموزشی
تکمیل و ارسال فرم اعلام آمادگی دارا بودن مدرک کارشناسی از دانشگاهها و موسسات آموزشی معتبر کشور در رشته های فنی و مهندسی دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار مرتبط پذیرفته شدن در سنجش تعیین سطح و مصاحبه
به فارغ‌التحصیلان دوره مطابق شرایط سازمان مدیریت صنعتی، گواهینامه دوره درسطح کارشناسی ارشد EMBA- مدیریت اجرایی اعطا خواهد شد. این مدرک از سوی سازمان ارزشیابی WES (World Education Services) کانادا و امریکای شمالی مورد تایید قرار گرفته است.