مقدمه:

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یکی از جذاب ترین و در عین حال کاربردی ترین رشته های امروز جامعه است، چرا که بیشتر سازمانهای تجاری، صنعتی و خدماتی به دنبال کسب سود هستند و در نتیجه از یک جهت موسسه بازرگانی محسوب می‌شوند. زمانی یک شرکت می تواند بین خود مشتریان و خریدارانش ارتباط تجاری خوبی برقرار کند که یک مدیر بازرگانی کارآمد داشته باشد. فردی که مدیریت بازرگانی یک بنگاه اقتصادی را به عهده می گیرد در جذب مشتریان و عرضه و معرفی صحیح و اصولی محصول یا خدمات یک شرکت به مشتریانش تلاش می کند و می توان گفت که وی نقش اساسی در سود و زیان شرکتها دارد و یک دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، پتانسیل زیادی برای انجام کارهای فوق به بهترین شکل ممکن دارد.

امروزه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی برای آنهایی که به دنبال ایجاد کسب و کار جدید می باشند، برای آنهایی که علاقه‌مند به وارد شدن به تجارت و یا سرمایه گذاری می‌باشند و یا برای آنهایی که رویای به دست گرفتن پست های مدیریتی را در سر می‌پرورانند، رشته بسیار جذاب و مورد پسندی است.

تحقیق و پژوهش

مدیران میانی و ارشد بازرگانی، تدارکات و خرید داخلی، خرید خارجی، بازاریابی، فروش و صادرات​
هدف این دوره آموزش افرادی است که پس از گذراندن این دوره آموزشی، توانایی‌های لازم برای احراز مشاغل مدیریتی در زمینه بازرگانی را در شرکت ها و سازمان های صنعتی، بازرگانی و دولتی خواهند داشت.
استفاده از روش های متنوع سخنرانی، نمایش فیلم، کار گروهی، موردکاوی، انجام پروژه کاربردی بودن دروس ارائه شده مبتنی بر مبانی نظری و تئوریک مباحث بهره گیری از اساتید برجسته حوزه تدریس و مشاوره مدیریت در کشور وجود فراگیران با سوابق تجربی مناسب از طیف گسترده ای از صنایع تولیدی و خدماتی کشور فراهم نمودن فضای یادگیری و از هم آموزی از اساتید و فراگیران دوره بهره مندی از یکی از تخصصی ترین و به روزترین کتابخانه های مدیریتی کشور
۲ سال و معادل ۴ ترم– ۳۲ واحد درسی
تکمیل و ارسال فرم اعلام آمادگی دانش ­آموختگان دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی سازمان مدیریت صنعتی دارا بودن مدرک کارشناسی از دانشگاهها و موسسات آموزشی معتبر کشور دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار مدیریت پذیرفته شدن در سنجش تعیین سطح و مصاحبه اختصاصی
به دانش‌آموختگان دوره مطابق شرایط سازمان مدیریت صنعتی، گواهینامه دوره درسطح کارشناسی ارشد MBA- بازرگانی اعطا خواهد شد. این مدرک از سوی سازمان ارزشیابی WES (World Education Services) کانادا و امریکای شمالی مورد تایید قرار گرفته است.